top of page

הסיפור שלנו

  "תחושה של מקום"  

"אוסף יין בהשראת ייננים ספרדים משובחים, ששורשיו באזור לבנטה"

האנשים :

המגדלים והייננים נלהבים, מסורים ונאמנים לביטוי טרואר באמצעות גידול גפנים אורגני עם מינימום התערבות בייננות, כדי לספק מקסימום ביטוי של טרואר, אופייניות של זני הענבים ותחושת מקום.

 

המקום :

אזור DOP Utiel-Requena חושף ספרד שאינה מוכרת לרבים, אך הוא מייצג את אזור ייצור היין הארכיאולוגי העתיק ביותר בכל חצי האי האיברי.

 

האדמה דלה והצמחייה הים תיכונית מגוונת והגובה גבוה. זהו מקום מפגש בין רוחות הים התיכון ורוחות יבשות המגיעות מרמת לה מנצ'ה La Mancha. כרמי האבות פועלים לפי שיטת זרימת גשם קפדנית והם נטועים בגפני שיח ישנים, (רבים לא מושתלים).

 

אזור DO CAVA de Requena, הוא הגובה הגבוה ביותר של DO CAVA,בספרד. הוא חלק מההיסטוריה, המסורת והתרבות המקומיות של אזורנו וידועה בקאווה רזרבה Reserva Cava איכותית במיוחד, המיוצרת בשיטה המסורתית ומתיישנת על שמרי הטיראז' שלה למשך 18 חודשים לפחות. חלקות ה-Macabeo עבור CAVA נמצאות ב"לה וגה"  “La Vega”   לשפת נהר המאגרו, Magro, שם הקרקעות הן מחימר אדמדם.

הזנים:

זו ארץ בובאל Bobal. זה המקום שבו זן בובאל Bobal. האזורמשגשג עם היינות המשובחים והייחודיים ביותר מזן זה. זהו גם אזור Macabeo, המספק ויין לבן טרי,הבסיס עבור היין המבעבע המקומי CAVA. ישנם זנים לבנים ילידיים נוספים: Tardana, Merseguera, Parellada ו-Xarel-lo. וזנים נוספים: שרדונה ופינו נוארChardonnay- Pinot Noir  .

היינות.

ViñaMemorias

יקב משפחתי קטן, הוא השומר של כרמי הגפנים הבוגרות, ה-Bobal variety והנציג האולטימטיבי של האזור. הוא נוסד בשנת 2016 ,ברוח של שימור המורשת המשפחתית שלהם וכתיבת ההיסטוריה המודרנית של יינות הייעוד המוגן שלהם.

Dominio de la Vega

הוא יקב משפחתי בעל פרופיל חלוצי מובהק שסימן עידן בייצור יינות איכותיים באזור (ייצור הקאווה Cava באזור החל מ1982  -). מחויב לאדמה, היקב ממוקם בין כרמים בקאסה-בודגה Casa-Bodega שנבנה על ידי Conde Ferrer de Plegamans ,בתחילת המאה ה-18. ה"טרולוס" התת-קרקעי והמאגרים הישנים משמשים כיום כמרתפים שהם עדיין מקום של אור רך ושלווה.

 

קולקציית היין של Bobal.co.il מציגה איכות, אופי ואינדיווידואליות. המטרה היא להציע יינות בעבודת יד עם טיפול, תשוקה וכבוד לאיכות הטבעית של הפרי.

 

הבובאל Bobal מייצר ניחוחות עמוקים ואלגנטיים באף וגם לאחר יישון עץ אלון הוא שומר על צבעו האדום האלים העז.

עם חמיצות מאוזנת וארומטיות מרשימה, מקבאו, Macabeo השופע באופן טבעי בגליצרין, נמצא בשימוש נרחב להכנת יינות לבנים טריים, פריכים ויבשים.

039_24920.jpg

הבובאל Bobal מייצר ניחוחות עמוקים ואלגנטיים באף וגם לאחר יישון עץ אלון הוא שומר על צבעו האדום האלים העז.

בובאל

עם חומציות מאוזנת וארומטיות מרשימה, המקאבאו Macabeo השופע באופן טבעי בגליצרין נמצא בשימוש נרחב להכנת יינות לבנים טריים, פריכים יבשים וצעירים, עם טעמי פירות יפים ואידיאלי לשילוב עם דגים.

מקאבאו
"הענבים הילידיים הספרדים שלנו"  

גיוון ענבי בובאל

זן הענבים בובאל Bobal הוא הכוכב העולה של ה-D.O.P. אזור Utiel-Requena שממנו מקורו. לטרואר הגבוה הזה הממוקם באזור הפנים של ולנסיה, יש שילוב ייחודי של תנאים שמוציאים את המיטב מענביבובאל Bobal והובילו את אוטיאל-רקונה Utiel -Requena

להפוך לערך מוצא מוגן.

 

הבובאל Bobal מייצר ניחוחות עמוקים ואלגנטיים באף וגם לאחר יישון עץ אלון הוא שומר על צבעו האדום האלים העז. תיהנו גם מטעמים של פרי כהה קטיפתי, חומציות טובה עם טאנינים לעיסים ורמות מתונות של אלכוהול. בקליפת הענב בובאל, Bobal אנו מוצאים גם רמות גבוהות של חומציות וכן ריכוז גבוה של פלבנואידים, (נוגדי חמצון רבי עוצמה), בעלי מאפיינים אנטי דלקתיים המסייעים למערכת החיסון) ורזברטרול (פוליפנול טבעי שפועל כמו נוגד חמצון), שניהם ידועים ביתרונות הבריאותיים הפוטנציאליים שלהם (נגד סרטן ומחלות לב) ,הקיימים ביין שלנו.

 

מו"פ ייעודי, הראה שענב הבובאל Bobal גם מסוגל לספק את הרעננות והניחוחות העדינים החיוניים ליין קל ואיכותי. מעוצב בקפידה כדי להשיג את הביטוי המקסימלי שלו, הענב הזה הופך לרוזה עם טעמי פרי עוצמתיים ובהירות בעין. זהו יין שניתן ליהנות ממנו בכל עת של השנה, תגלית יפה של יצרני אוטיאל-רקונה Utiel-Requena.

מגוון ענבי מקאבאו

זן ענבי Macabeo, הידוע גם בשם Viura. הוא ענב ספרדי יליד אשר מוצא את הביטוי הגבוה ביותר שלו בשטח הגבוה של D.O.P. Utiel-Requena, מכוסה בעדינות על ידי משב רוח רענן מהים התיכון ומתחמם על ידי האקלים היבש של לה מנצ'ה La Mancha.

 

מקאבאו Macabeo משגשג באקלים ים תיכוני חם ויבש. הוא יוצא מאוחר, מה שגורם לו פחות להיפגע מכפור. עם חומציות מאוזנת וארומטיות מרשימה, המקאבאו Macabeo השופע באופן טבעי בגליצרין נמצא בשימוש נרחב להכנת יינות לבנים טריים, פריכים יבשים וצעירים, עם טעמי פירות יפים ואידיאלי לשילוב עם דגים.

אומרים שהוא חייב את שמו לשבט המקראי של המכבים.

DOP Utiel-Requena, DO CAVA de Requena, Spain
bottom of page